CAMPUS CUP Genç yelkenciler “Campus”teydi

Marmaris’in marka yarışlarından bir olma yolunda hızla ilerleyen ve her yıl coşkusu artan Campus Cup’a bu sene ilk kez katılan üniversiteler olduğu gibi deneyimli ve antrenmanlı gelen üniversiteler de vardı. ODTÜ, Yeditepe, Bilgi, Celal Bayar, İzmir Katip Çelebi, Eskişehir Anadolu üniversiteleri Campus Cup’a ilk kez katılırken Dokuz Eylül, Sabancı, Piri Reis, İTU, İzmir Ekonomi, Bahçeşehir, Koç, Boğaziçi, İzmir Yüksek Teknoloji, Yaşar üniversiteleri daha önce Campus Cup’a katıldıkları için biraz daha deneyimlilerdi.

Campus Cup’ta amaç üniversite öğrencilerinin yarış deneyimi ve deniz kültürü kazanmalarının yanı sıra üniversiteler arasında köprüler kurma paydası altında toplanıyor. Dolayısıyla MIYC yönetimi bunu sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor ve öğrencilere her türlü olanağın sağlanmasına çalışıyor. Tekneleri ücretsiz olarak öğrencilerin kullanımına veren kulüp aynı zamanda teknede konaklamaya da imkân veriyor. Ayrıca her akşam yemekli ve müzikli eğlence düzenleyerek karada öğrencilere keyifli bir ortam sağlanıyor. Projenin önümüzdeki yıllardaki hedefi ise bunu uluslararası alana taşımak.

Bu sene üç sınıfta toplanan ekipler iki günde üç yarış tamamladı. İlk gün önce offshore rotada yarışan ekipler 12-15 knot’larda başladıkları yarışta koy dışına çıkıp Karga taşını dönerlerken 20 knot’ları gördü. Lemon, Hayta ve Gökova tekneleri ilk üç sırada dönüşlerini yaptı. Koy içinde finiş veren ekipler hemen ardından şamandıra yarışı ile günü tamamladı. İkinci gün ise şamandıra yarışı ile hafta sona erdi. 13-14 knot’larda esen stabil rüzgârda yarışan ekipler koy içinde bir üçgen ve bir sosis rotayı bitirdi. Üç saat süren yarış sonunda kulüp bahçesinde düzenlenen ödül töreniyle hafta sona erdi.

5334

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.