Göcek Koyları yine şenlendi 17. AUDI GÖCEK YARIŞ HAFTASI

Doğuş Otomotiv Audi’nin katkılarıyla düzenlenen 17. Audi Göcek Yarış Haftası, 16-19 Mayıs’ta heyecan dolu altı yarışla tamamlandı. Haftanın sonunda büyük kupa Courrier Du Coeur teknesi ile Andrey Arbuzov ekibinin oldu.

Göcek Yat Kulübü’nün her yıl 19 Mayıs haftasında düzenlediği yarış haftasının bu yıl 17.’si gerçekleştirildi. D-Marin Göcek Marina’nın ev sahipliğindeki yarışlarda ulusal ve uluslararası birçok ülke bayrağı taşıyan 26 tekne dört gün boyunca Göcek Koyları ve Fethiye Körfezi’ni renklendirdi ve yaklaşık 250 yelkenci, son 17 yılın en güçlü rüzgârlarıyla keyif dolu yarış heyecanı yaşadı.

Toplam altı yarışın gerçekleştirildiği yarış haftasında mücadele dolu dört gün sonunda büyük ödül “Şarık Tara Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası” Andrey Arbuzov liderliğinde yarışan Courrier Du Coeur ekibinin oldu.

Yarış haftasına üç farklı sınıf ve beş division’da 26 tekne katıldı. IRC1’de dört, IRC2’de altı, IRC3’te dört, IRC Charter’da beş ve Charter division’da yedi tekne mücadele etti.

Fethiye Körfezi İz Kayası startlı şamandıra yarışları olarak planlan ve Doğuş Grubu kupalarının kazanılacağı ilk günün ilk yarışı saat 12.05’te start aldı. 9 mil mesafeli tek şamandıralı sosis rotasını 1 saat 15 dk. gibi kısa bir sürede tamamlayan ilk ekip, Morpheus teknesi ile Cem F.Bozkurt / Sinan Sümer oldu. Çekişmeli geçen IRC2’de kupayı kazanan ekip, yine Göcek yarışlarının değişmeyen siması Kaan Özgönenç liderliğinde Palmarina/İzmir Yelken ekibi oldu. Bu kategorideki altı teknenin çoğu 1,5 saat gibi kısa sürede, balon-balona finiş hattını geçince, değerlendirmeleri etkileyen tek faktör raitingleri oldu. Son yıllarda başarılı yarışlar yapan Rus ve Alman ekiplerin çekiştiği IRC Charter ve Charter divisionlarında ise kupaları kazanan Rus ekipler finiş hattında yaz sezonunun ilk yarışını kazanmanın keyfini denize girerek çıkardılar.

Üçgen rotalı ikinci yarışı D-Marin Göcek Kupası, 170’den 215’e drise eden ve 5-6 knot’a kadar maynalamış rüzgârlar ile saat 14.30’da start aldı. 10,5 millik yarış sonucunda IRC1’de Morpheus, IRC2’de Kaan Özgönenç, IRC3’te Igor Bukovski D-Marin Göcek Kupası’nı kazanan ekipler oldu.

Devamı Haziran 2016 sayımızda…

Audi Göcek Spring Regatta 2016

Audi Göcek Spring Regatta 2016

Audi Göcek Spring Regatta 2016

Audi Göcek Spring Regatta 2016

Audi Göcek Spring Regatta 2016

Audi Göcek Spring Regatta 2016

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.