Ölümsüz güzeller

Panerai Classic Yachts Challenge 2016’nın Toskana parkuru finali, 16-19 Haziran’da gerçekleştirilen Argentario Yelken Haftası kapsamında koşulan yarışlarla yapıldı. Argentario Regattası’ndan galip çıkan ekipler ise Skylark of 1937, Naïf  ve Raindrop oldu.

Toskana Poto Santo Stefano’da düzenlenen 16. Argentario Yelken Haftası’nda yarışlar üç güne yayıldı. Sekiz ülkeden 40 ekibin mücadele ettiği ilk gün yarışında 1937 yapımı Skylark of 1937, kendi kategorisindeki üç yarışı da kazandı.

Naïf ise daha önce 2012’de kazandığı Klasik kategoride olası 2016 genel zaferine umut verici bir başlangıç yaptı. Sahibi Ivan Gardini, yarışmaya gelecek aşamalarda Roma, Napoli ve Ravenna’dan 10 yelkenli tutkununun bulunduğu ekibiyle katılım gösterme niyeti olduğunu zaten belirtmişti. Argentario Yelken Haftası’nda iki birincilik ve bir ikincilikle hanelerine yeni bir başarı daha eklediler.

Yula Smbuy tarafından yenilenen 2014 Wianno Senior modeli Raindrop, Geleneğin Ruhu kategorisindeki zaferini kutladı. 7.6 metrelik One Design, ilk olarak Toskana’da inşa edilmiş ve Porto Santo Stefano’da ikiz kardeşleri Pyxis, Wianno ve Fruscìo di Victura’ya karşı rekabet etmişti.

Argentario Yelken Haftası bu yıl bir kez daha rekabet içinde olan çok sayıda büyük yelkenciyi; özellikle de 1925 Leonore’yi, kategorisinde zafere alışkın olan unutulmaz Mauro Pelaschier’i Santo Stefano’da ağırladı. Hâlâ denizde olan New York Yat Kulübü 1930’ların sayılı modellerinden olan 1905 yapımı Linnet’in sahibi, grubundaki üç yarışı da tamamlayan ve Luna Rossa’nın da patronu Patrizio Bertelli’ydi. Birçok American Cup’s yarışında denize açılan büyük Max Sirena Bertelli’nin yanındaydı. Eski uluslararası rugbyci İtalyan Andrea Lo Cicero da peş peşe üçüncü sezon için 1916 Chinook mürettebatında yer alıyordu.

Santo Stefano Yat Kulübü’nden teknik destek alınarak düzenlenen Argentario Yelken Haftası’nda, Panerai Classic Yachts Challenge Akdeniz parkurunun sezon ortası puanları belirlendi. 7-11 Eylül tarihleri arasında İtalyada gerçekleşecek Vele d’Epoca di Imperia, yarışın üçüncü etabı olacak.

www.paneraiclassicyachtschallenge.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.