Yelkenciler yarışa doydu Fenerbahçe 1 takımı şampiyon oldu

80 teknenin katılımıyla üç gün boyunca koşulan beş yarışlık seride heyecan, yüksek rekabet, yağmur, rüzgârsızlık ve protestolar etkili olurken büyük kupanın sahibi Garanti Sailing Fenerbahçe 1 teknesi ile Oğuz Ayan ve ekibi oldu.

Yelkencilerin her yıl heyecanla beklediği Bosphorus Cup, ORG Sports tarafından Türkiye Yelken Federasyonu ve İBB Spor A.Ş. işbirliğinde 5-8 Haziran arasında düzenlendi. 5 Haziran’da antrenman yarışları ile başlayan organizasyon üç gün süren yarışlar ve etkinliklerle devam etti.

İlk gün Caddebostan’da iki şamandıra yarışı yapılırken şiddetli yağmur yelkencileri oldukça zorladı. 13 knot’larda esen rüzgârda IRC1-2-3 sınıflarından 47 tekne birlikte start edince adrenalin de yüksek oldu. Ancak ilerleyen saatlerde rüzgâr 5 knot’lara kadar düştü. Yağmurla sona eren ilk yarışın ardından parkur yeniden kurulup ikinci start verildi. İlk yarışın genel klasman birincisi Garanti Sailing Fenerbahçe 1 olurken ikinci yarışın birincisi ise Arcora 4KMS RC oldu.

İlk gün yarışlar yağmur altında sona ererken ikinci gün serinin en önemli yarışı olan Boğaz parkuru ile devam etti. Hafif rüzgârın hâkim olduğu tüm gün yelkenciler için zorlu ve önemli bir sınav oldu. Vaktinde verilen temiz bir startın ardından tüm ekipler kuzeye doğru tırmanırken lider tekneler Akıntı Burnu’nu geçebilirken arkadan gelenler rüzgârın hafiflemesiyle birlikte buradaki akıntıdan uzun süre karşı kıyıya geçemediler. Devamı Temmuz 2014 sayımızda…

0911

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.