Farklı bir karakter PEUGEOT 3008 1.6 e-HDi 115 bg

Peugeot’un Crossover’ı diyebileceğimiz bu model, SUV ve MPV’lerin en iyi özelliklerinin bir araya gelmesinden oluşmuş diyebiliriz. Rakiplerinden onu farklı kılan da bu özelliği. Peugeot’un şık ve estetik tasarımı sürüş keyfi ile birleştiğinde, otomobilin işlevselliği bir o kadar artıyor. Teknolojik donanımları ve kokpit tasarımıyla sınıfının en üst düzeyindeki dinamik özelliklerini sunan otomobil benzersiz sürüş deneyimi ile sürücüsüne ayrı bir keyif veriyor.

Dış tasarımda yenilenen farları markanın çağdaş tasarımını zarafetle taşıyor. LED ön ve arka farlar bu modelin ilk bakışta ayırt edilmesine olanak veriyor.

İç tasarımda ise kapıyı açtığınızda, göz alıcı iç mekânla karşılaşıyorsunuz. Panoramik cam tavandan gelen ışık mükemmel ergonomiye sahip sürücü bölümünü gözler önüne seriyor. Sürücü böylece hatchback tarzı bineklere özgü bir sürüş pozisyonu sunan bir SUV’da sürüş deneyimi yaşayabiliyor. Göz hizasında tutulmuş gösterge panelinde farklı işlevler farklı renklerle gösterilerek bilgilerin anında okunmasını sağlanıyor. Geri görüş kamerası aracın arkasındaki alanı ekranda görüntüleyerek manevraları kolaylaştırıyor. Test ettiğimiz Yeni Peugeot 3008, 1.6 e-HDi 115 bg, ETG6 otomatik vites kutulu (Efficient Tronic Gearbox) motor seçeneği ile sunuluyor. Stop&Start sistemine sahip bu motor 100 km’de 4,2 litre yakıt tüketimi yakıt tüketimi ve 110 g CO2/km’den itibaren sunduğu emisyon değerleri ile sınıfında lider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.