Gezi serisinin son halkası BAVARIA CRUISER 51

Her yeni projesiyle bir öncekinden daha çok beğeni toplayan Bavaria Yachts, nisan ayında Alaçatı’da test seyirlerini gerçekleştirdiği yeni Bavaria Cruiser 51 ile Cruiser serisini tamamladı. Seyirler esnasında 15 metrelik yatın dengeli duruşu, kolay idare edilebilmesi, iç yaşam mahallerindeki konfor ve dayanıklılık hep ön plandaydı.

Alman Bavaria Yachts, lüks ve performansın bir araya geldiği “Cruiser” serisine bir yenisini daha ekledi. Ocak 2014’te Boot Düsseldorf’ta dünya prömiyeri yapılan ardından Şubat’ta İstanbul’da sergilenen yelkenliyi Alaçatı’da gerçekleştirilen test seyirlerinde, 3 Nisan günü deneme fırsatımız oldu. İzmir’in sezonun açıldığını gösteren yaklaşık 21 derecedeki sıcak havası bol tramolalı bir test seyrini mümkün kılmasa da, arada bir de olsa güneyden 5-6 knot esen rüzgâr kısa bir seyre olanak verdi.

33 ila 56 feet yedi gezi yelkenlisinin bulunduğu cruiser serisini tamamlayan yat, dış görünümü itibarıyla diğer Bavaria yelkenlilerini andırıyor. Beyaz gövde üzerine incecik gri şeridin yer aldığı yatın sancak ve iskeledeki toplam sekiz gövde penceresi ilk bakışta Alman firmanın çizgilerini yansıtır nitelikte… Sadelik, konfor ve güvenli seyir özelliklerini barındıran yelkenlinin mühendisliğini ABD’li Farr Yacht Design üstlenirken, iç ve dış tasarımının ardında da İngiliz firma Design Unlimited’ın imzası mevcut.  Yazı: ESRA MAKARA Fotoğraflar: ÇİĞDEM YURTSEVER

Devamı Mayıs 2014 sayısında…
4830

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.