Güçlü gövde, şık ve kullanışlı tasarım X4

Vakum infüzyonlu epoksi sandviç laminasyon teknolojisiyle güçlü bir gövde üzerine üretilen X4 aynı zamanda net ve yalın bir dizayna sahip. Detaylara dikkat edilmiş ve hem kullanışlı, hem de şık olan modern bir tasarım ortaya çıkmış. Markanın yeni serisinin yeni üyesini X-Yachts’ın merkezi Danimarka Haderslev’de serin bir havada, 12 knot rüzgâr eşliğinde test ettik… 

Test LEVENT PEYNİRCİ, Fotoğraflar X-YACHTS ARŞİVİ

X-Yachts’ın merkezi Danimarka Haderslev’de Temmuz ayında basın mensupları için düzenlenen X6 ve X4’lerin lansmanına Yacht Türkiye dergisi adına katılmış, markanın 20 metrelik yelkenlisi X6 ile ilgili izlenimlerimi Ağustos sayısında sizlerle paylaşmıştım. Şimdi sıra serinin küçük modeli X4’te… X-Yachts’ın merkezinde öğrendiğim ve X6 yazımda bahsettiğim iki küçük bilgiyi tekrarlamak istiyorum. Birincisi, X-Yachts’ların bordasındaki üç çizginin, kurucu üç kişiyi temsil ediyor olması. İkincisi; kurucular 1979 kuruluş döneminde düşünüp, markaya uygun bir isim bulamıyorlar ve bulana kadar “X” kalsın şeklinde yaklaşıyorlar. Belli bir süre geçtikten sonra, pazarlama danışmanlığı çerçevesinde bir isim bulmaya karar veriyorlar ki danışman bu ismin harika bir çözüm olduğunu aktarmasıyla X ismi devam ediyor.

Tasarımcı ve firma sahibi Niels Jeppesen ile sohbetimizde; yeni X4’ün Xcruising ve Xperformans serilerinin en iyi özelliklerini bünyesinde barındıran bir tasarım hedefi olduğunu öğreniyoruz. Son nesil Xp yarış-gezi tekneleriyle aynı yüksek teknoloji ve düşük ağırlık sağlayan yöntemler kullanılarak üretilmiş. Yeni X4’ün gövdesi, maksimum güç ve güvenlik için vakum infüzyonlu epoksi sandviç laminasyon teknolojisi kullanılarak üretilmiş. X4, net ve yalın bir dizayna sahip. Detaylara dikkat edilmiş ve hem kullanışlı, hem de şık olan modern bir tasarım ortaya çıkmış.

Devamı Kasım 2016 sayımızda…

x4-levent-peynirci-test-2 img_8114 _g4a3429

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.