Sanlorenzo’nun yeni yatı SL118

Sanlorenzo’nun performanslı yatlardan oluşan “SL” serisinin yeni amiral gemisi 36,50 metrelik SL118 oldu. Fiberglastan inşa edilen teknenin genişliği tam 7,60 metre. Bu eniyle de kendinden daha büyük teknelerden daha geniş alan sunuyor. Büyük üst bina ve gövde pencereleri ile geniş flybridge ve güverte alanları ise dikkat çeken ve Sanlorenzo’nun artık imzası olan tasarım öğeleri arasında.

Serinin önceki tekneleri 104 ve 108’e göre daha yenilikçi ve modern bir tasarıma sahip yata ana kamara dışında iki VIP, iki konuk, iki de mürettebat kamarası yerleştirilmiş.

Üç güverteli yatın ana güvertesi salon ve ana kamaraya ayrılmış. Ana kamara güvertenin ön kısmında çok özel bir tasarıma sahip. Salondan sonra sancaktaki koridordan ulaşılan kamara iki kısımdan oluşuyor. Sancak taraf sahibinin ofisi olarak tasarlanmış, içi jaluzili cam paravanla iskeledeki yatak bölümünden ayrılıyor. Hem sancakta hem de iskele yanda, dünyada ilk kez Sanlorenzo’nun geliştirdiği ve artık pek çok megayatta görmeye başladığımız balkonlar bulunuyor. Teknenin iç dekorasyonunda diğer Sanlorenzo’larda da olduğu gibi yine Edra, Minotti, Boffi ve Artemide’nin gibi İtalyan markalara yer verilmiş.

Alt güvertede VIP kamaralar başa doğru orta kısımda sancak-iskeleye karşılıklı şekilde yerleştirilmiş. Her ikisinin duvarı da cam, yani jaluzileri açıldığında birbirlerine bakıyorlar ve her iki gövdedeki büyük pencerelerin sağladığı günışığı da koridora ulaşabiliyor. Diğer iki konuk kamarası da baş tarafta yer alıyor. Mürettebat alanı, kuzine ve mürettebat kamaraları ise teknenin tam ortasında. Bu yerleşimi tekne sahibi istemiş. İkinci teknede konuk kamaraları ortada, mürettebat ise baş tarafta olacak.

Fly’daki geniş dinlenme ve güneşlenme alanına ek olarak kaptan köşkünün önü de bu amaç için tasarlanmış. Kıç platform indirilerek açılan kıç garaj kapısıyla büyük bir “beach club” da elde edilebiliyor.

İki adet 2 bin 637 beygirlik MTU motorlarla yatın seyir hızı 24, en yüksek hızıysa 28 knot’ı buluyor.

Tekneyle ilgili kapsamlı tanıtım yazısını ve yaptığımız test seyrini Haziran sayımızda okuyabilirsiniz.

1 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.