GÜNEŞ SİGORTA YELKEN TAKIMI, IR3’ü kimseye kaptırmıyorlar

Güneş Sigorta’nın 50. yılını kutladığı 2007 yılında aldığı eğitimlerin ardından kurulan Güneş Sigorta Yelken Takımı, IRC 3 sınıfında dört kere TAYK Trofesi’ni, iki kere de İYK Trofesi’ni kazandı.

Son olarak 2013’te aldığı birincilikle TAYK Trofesi IRC 3 sınıfındaki şampiyonluk sayısını dörde çıkaran Güneş Sigorta Yelken Takımı, Güneş Sigorta’nın 50. yılını kutladığı 2007 yılında 120 şirket çalışanının aldığı eğitimlerin ardından kuruldu.

Takımın bir araya geldiği günden beri antrenörlüğünü ve dümenciliğini üstlenen Alfa Sail Yönetici Ortağı Deniz Yılmaz üniversiteye girdiği yıl olan 1998’den beri yelkenle uğraşıyor. Yılmaz yelken sporunun bu dünyada ölmeden yapılması gereken hatta yapıldıktan sonra da devam edilmesi gereken 100 şeyden biri olduğunu düşünüyor ve kendisine etkisini anlatıyor: “Yapı itibarıyla zaten sakin bir insanım ama topluma nazaran sahip olduğum ekstra sakinliğim ve olaylar karşısındaki soğukkanlılığımı, cesaretimi, sabrımı, her durumda şansımı sonuna kadar zorlamamı ve hayata bakış açımı yelkene borçluyum. Doğa ile yaptığınız işbirliğiniz ve zaman zaman onun kızgın dönemlerinde içinde bulunmanız sizi çok daha olgunlaştırıyor ve gücünüzü arttırıyor. Sürekli öğreniyor, düşünüyor ve kendinizi geliştiriyorsunuz. Sonuç olarak yaşamda yenilmesi zor olan biri haline geliyorsunuz.” diyor. Ekibinin de son derece istikrarlı, enerjik, çalışkan ve fedakâr bir karakteri olduğunu söyleyen Yılmaz’la Güneş Sigorta Yelken Takımı’nı konuştuk.  Devamı Nisan 2014 sayımızda… 

Gorsel3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.