MIYC Kış Trofesi 2. Ayak REKABET KIZIŞIYOR

MIYC Organizyon Komitesi’nin bu yıl yaptığı yeni gruplandırmalar rekabeti artırınca haftanın da en konuşulan konusu oldu. Ekipler yeni rakiplerine ısınmaya çalışırken sonuçlar da sürprizlere gebe oldu. 

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün (MIYC) organize ettiği ERGO MIYC Kış Trofesi 2. Ayak yarışları 2-3 Şubat tarihlerinde 3 yarışla tamamlandı. 6 ayaktan oluşan trofede filo, IRC belgelerinin tamamlanmasıyla birlikte 4 gruba ayrılırken yarışlara 30 tekne katıldı. Koy içinde yapılan 3 yarışla sona eren 2. Ayak sonunda haftanın birincileri Sütlaç (IRC 1), Fifty Fifty Nissan (IRC 2), KAYK APAZ Kömürcüoğlu (IRC 3) ve Boomerang (IRC 4) ekipleri oldu. 

Ağır yağmur ve fırtınaları atlatan Marmaris’te ikinci ayak güneşli ve orta şiddette rüzgârla bahar havasında yaşanırken, yarış haftası kulüp bahçesinde yapılan yarış kuralları semineriyle başladı. Protesto Kurulu Başkanı olarak 2. ayağa katılan Uluslararası Yelken Hakemi İlker Bayındır yelkenciler için yarış kuralları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptıktan sonra yelkenciler hoş geldin partisiyle akşam tekrar bir araya geldi. Ertesi sabahı ise haftanın tek brifing toplantısı için Başhakem Can Giray yelkencileri yarışlarla ilgili bilgilendirdi. IRC sertifikalarının tamamlanmasının ardından geçtiğimiz yıllarda 5 gruba ayrılan filonun bu sene 4 grupta toplanması ile gelen itirazla ilgili olarak Giray, gruplandırmanın Yarış Organizasyon Komitesi tarafından hakkaniyeti bozmadan rekabeti artırmak için yapıldığını açıkladı. Yeni gruplandırma haftanın en merak edilen konusuydu. Ekipler yeni rakiplerine ısınmaya çalışırken sonuçlar da sürprizlere gebe oldu. Devamı Mart 2019 sayımızda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.