Cape2Rio’da yeni rekor

İki kıta arasındaki en uzun yat yarışı olan Cape2Rio’yu Maserati yelken takımı kazandı. Giovanni Soldini önderliğindeki takım; yarışı 10 gün, 11 saat, 29 dakika ve 57 saniye gibi bir sürede tamamladı. 4 Ocak’ta Capetown’dan yarışa başlayan İtalyan teknesinin mürettebatı 5 bin 310 kilometre katederek, 14 Ocak gecesi saat 23.29’da Rio’ya ulaştı. Başarısıyla çizgiyi ilk geçen yelkenli olurken handikap sisteminde de ilk sırada yer alan Maserati Yelken Takımı, Amerikan 72’ Zephyrus IV’e ait olan 12 gün, 16 saat, 49 dakikalık rekoru da kırmış oldu.

Maserati takım kaptanı Soldini, Rio’ya vardıklarında şu açıklamalarda bulundu: “Yarışa, aşırı basınç düşmesi ve soğuk hava nedeniyle yavaş başladık. Rüzgâr azalır azalmaz yelken bastık ve yüksek basınç alanının etrafından geçmek için kuzeye yöneldik. Bu hamle, rotamıza fazladan  965 kilometre ilave etti, ancak buna değdi. Maserati takımı gerçekten çok iyi bir performans gösterdi  ve hepimiz bundan dolayı memnunuz.” 

Sponsorluğunu Maserati, Swiss Bank BSI ve Generalli’nin üstlendiği Cape2Rio’ya farklı boyutlardaki 35 yat katılırken, İtalyan teknesi bu yıl yarıştaki 21 metrelik tek yelkenliydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.