Uçmayı özleyen denizciler kemerlerini bağlasın

Deniz tutkunları için denizden uzak yaşamak çok zor bir süreçtir ama yüz yılda bir dünyayı vuran pandemilerden birine denk geldiğimizde fark ettik ki, uçamamak da yüzememek kadar üzücüymüş. Fakat, o kötü günler bitiyor, hazır olun, dünyanın aşılandğı ve insanların daha bilinçli olduğu bir dünyada uçuşlar da yeniden açılmaya başladı. Peki yeniden uçabileceğimiz bu güzel günlerde bilmemiz gerekenler nedir?

Herhalde pek çok denizci, pandemi nedeniyle uçuşların durduğu ana kadar uçakların ve hava yolculuğunun hayatındaki önemini çok sorgulamamıştır. Ancak şunu fark ettik ki, pek çoğumz için evimizle veya işimizle teknemiz arasındaki uzun yolu çekilir kılan bir teknolojinin, yani uçmanın hayatımızdan çıkması, denizle de bağlantımızı zorlayan bir durumdu.

Binlerce yıldır denizlerde yolculuklar yapan insanoğlu aslında sadece son 50-60 yıldır pratik olarak uçuyor desek, yalancı çıkmayız.

Ticari yolcu uçuşları, modern dünyanın en önemli kazanımlarından biriydi. Pandemi nedeniyle uçuşlar durdurulduğunda, bir şehirden diğerine, bir ülkeden diğerine atlarla haftalar boyunca yol almak zorunda kalan Orta Çağ insanından bile çaresiz duruma düştük, çünkü artık atımız olmadığı gibi artık sınırların olmadığı bir dünyada canımızın istediği yere at sürebildiğimiz ve rahatça girip çıkabildiğimiz çağlarda da yaşamıyoruz.

Bu açıdan bakınca, medeniyetin insanoğluna bir zincir vurduğunu ve seyahat özgürlüklerini elinden aldığını da söyleyebiliriz ancak bu konuyu daha rasyonel olarak incelemek gerekirse, modern sınırların toplulukların ekonomik ve sosyal şartlarını iyileştirmek, farklı kültürlerin birbirlerini taciz ettiği saldırganlıkları önlediğiniz ve toplulukların kendi eko sistemleri içinde daha sağlıklı yaşamlar kurarak birbirleriyle etkileşime girdiğini kabul etmemiz de gerekiyor. Evet artık atımıza binip, veya arabalarımıza atlayıp dünyanın istediğimiz ülkelerine kontrolsüzce girip çıkamıyoruz ama yaşadığımız köyleri, kasabaları da atlı eşkıyaların, rakip devletlerin desteklediği militanların basıp masum insanlara zarar veremediği, daha güvenli, daha kuralları ve geleceği belli, daha stabil yaşamlar kurmayı başarıyoruz. Medeniyetin bir de bu yönünü hatırlamak gerekiyor. Sınırlar, insanları sınırlamak için değil de insanları birbirinden korumak için de işlev görüyor, bunu da unutmamak lazım.

Öte yandan, insanoğlunun elinden özgürce seyahat etme imkanını alan medeniyet, ona istediği yere kayıt altında ama çok daha hızlı gitme imkanını da sundu. Pandemi nedeniyle Uçak yolculukları hayatımızdan çıktığında bunun değerini de anladık.

Bugün artık, pandemi şartları yavaş yavaş ortadan kalkarken, seyahat imkanlarımız yeniden hayatımıza girdi ve şimdi online olarak, gitmek istediğimiz rotada uçak biletlerimizi hızlıca alıp, seyahat planımızı yapıp yola çıktığımızda, birkaç saatte hedefimize ulaşabiliyoruz.

Uzun yıllara dayanan deneyimiyle geliştirdiği güvenli alt yapısı sayesinde dijital alışverişi çok pratik bir sürece dönüştüren Hepsiburada, şimdi uçak bileti arama servisi Hepsifly ile yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz destinasyonlar için var olan tüm uçuşları listeleyerek, bütçenize, şartlarınıza, seyahat planlarınıza en uygun uçak bileti seçimini yapmanıza destek oluyor. İstanbul –  Adana uçak bileti veya Adana – Ankara uçak bileti ya da başka bir destinasyon…

Hatta, dünyada gitmek istediğiniz başka herhangi bir lokasyon için, tüm uçak biletleri artık Hepsifly güvencesiyle dakikalar içinde rezerve edilip satın alınabiliyor. Bu yıl tatilinizi planlarken, bu başarılı hizmeti de kullanarak hayatınızı ve seyahatlerinizi çok pratik hale dönüştürebilirsiniz.

Uçmaya artık eskisinden çok daha hazırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.