FRANCK DARNET “ En iyi projemi henüz çizmedim”

Denizcilik yaşamına optimistle başlayan ünlü Fransız tasarımcı Franck Darnet, tutkusu olan denizi tasarıma dönüştürüyor. Hayalleri gerçeğe yansıtmayı seven Darnet’e göre bir tekne yaşanabilir olmalı.

Yazı ESRA MAKARA, Fotoğraflar FRANCK DARNET DESIGN ARŞİVİ

Her tasarım, sanatçısının imzasını taşıyor. “Hayatım tutkularım çevresinde gelişiyor: Tasarım ve deniz” diyen Franck Darnet çizgisini “tam bir Fransız” olarak tanımlıyor. Şimdiye kadar 15-56 metre aralığında 1500’ün üzerinde yata imza atan Darnet’nin tasarımları arasında Outremer katamaranları, Privilege serisi, Sunrise üretimi yatlar, Sun Odyssey, Nautitech ve Garcia gibi markaların modelleri bulunuyor.

Meslek hayatına 1990’da başlayan tasarımcı, 1994’te yelkenli bir tekneyle çıktığı dünya turunda tekne yaşamına dair tecrübelerini artırmış. Bugünlerde Nantes’ta gemi mühendisliği alanında da eğitim veren Darnet, 14 kişilik ekibiyle birlikte dünyanın farklı yerlerindeki denizseverlere özel tekneler çiziyor. Son dönemde Antalya’da üretim yapan Sunrise Yachts için tasarladığı 45 metrelik Atomic’le adından söz ettiren dünyaca ünlü tasarımcı ile denize, hayata ve trendlere dair konuştuk. Devamı Temmuz 2014 sayımızda…

Ambiance 1 Privilege Serie 5 Catamaran Exterior at night Sunrise Atomic_MY 45M-Sun deck

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.