Herkese Hediye “Atina’dan Cebelitarık’a Avrupa’da 50 Durak” kitabı…

Bize gezmeyi, keşfetmeyi sevdiren ve o öğreten Sadun Boro’nun aziz hatırasına…

Denizcilerimize Türkiye kıyıları dar gelmeye başlayalı çok oldu… Dergimiz Yacht Türkiye’de uzak sulara seyir planları yapan, hayaller kuran okurlar için çok uzun zamandır gezi yazıları, rota önerileri yayımlanıyor. Bu kez bu rotaları ve destinasyonları bir araya getirerek bir rehber hazırlamak istedik.

Dergimizi takip edenler biliyordur. Bugüne kadar benzer kitaplar hazırladık ama rotamız ya Türkiye kıyıları oldu ya da Yunan Adaları. Şimdi elinizde tuttuğunuz kitap ile Avrupa’ya yelken açıyoruz.

Ege Adaları ve Türkiye kıyılarını yukarda anlattığım gibi çokça işlediğimizden bu kez es geçtik. Atina’dan Cebelitarık’a uzanan uzunca bir rotada 50 durak seçtik. Bunun 10 katı durak bulunup yazılabilirdi elbette ancak bu sularda mutlaka görmeniz gerektiğini düşündüğümüz duraklara yer verdik. Bunu yaparken yine Avrupa’nın Atlantik kıyıları ile kuzey denizlerini de bir başka kitapta derlemek üzere şimdilik es geçtik.

  Avrupa’da 50 Durak kitabımızda seçtiğimiz duraklarda “teknenizi nereye bağlayacağınızı, nerelere demir atabileceğinizi, karada görmeniz gereken yerleri, nerede ne yenir”e kadar bulacaksınız. Ayrıca uzak noktalar için de charter hizmeti alabileceğiniz firmaları bile not ettik. Size sadece kitabı elinize alıp yelkenlerinizi doldurmak kaldı…

Yaz boyunca size kılavuz olacak bu kitabı, 5 Haziran 2015’te sonsuz maviye uğurladığımız efsane denizcimiz Sadun Boro’ya ithaf ediyoruz. İyi seyirler…

EYÜP ÖZEL

Kitap Temmuz 2015 sayımızla herkese hediye…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.