Yacht Türkiye Aralık 2015 – 118

ALESTA

Sea Ray 400 Sundancer, Frank Gehry, Flyer 8.8 Sundeck, Four Winns Horizon 350, Biski, Beneteau, Sacs RIB, Bavaria Project DA10, Marina Deniz Araçları ödül, Volvo Penta Q44, Monte Carlo Yachts “İnovatif Üretim” ödülü, Arcadia Yachts Sherpa, The Crew Report anket sonuçları, Konstantin Grcic, İzmir Üniversitesi Yat Tasarım Stüdyosu dersleri, Palmarina, D-Marin Hırvatistan ödül, Panerai Radiomir 1940 Avrupa Prömiyeri, Tempo Travel, İstanbul’a balıklama bakış, Belgrad’da bir büyükelçi.

ÇARŞI

Simrad Halo Pulse Compression radar, Humphree elektrik stabilizatör ve interseptör sistemi, Amsterdam Mets Trade ödülleri, Spinlock Lume On Led ışık, Tru-Design ağır yük manşonlu kelepçe, Waeco derin dondurucu ve en yeni saatler.

TAKVİM

Fuarla, yarışlar, organizasyonlar ve her tür denizci etkinliği… Rüzgar takvimiyle birlikte.

MAVİ UYGARLIK

Cem Gürdeniz’in “Denizci Bilinç” başlıklı yazısı.

KILAVUZ

İstanbul’da sizi otomobil bağımlığından kurtaracak 15 metre altı 20 motoryat… Şehir trafiğine alternatif bir çözüm.

KAPAK KIZI

İtalyan tersane Austin Parker’ın 2014’te yılın yatı seçilen ara modeli 64 Fly, zamansız tasarımıyla yeni sezonda da kendini gösteriyor.

DESIGNER

Opel, Fiat, BMW gibi markaları yıllardır tasarımlarıyla çoğaltan Chris Bangle’ın Sanlorenzo markasıyla girdiği yat sektörüne taze bir bakış açısı getireceğine inanılıyor.

MEGAYAT

Fransız tersane Piriou’nun ürettiği 76,60 metrelik Yersin, dört güverteli bir explorer olarak dünyayı keşfetmeye hazırlanıyor.

SEKTÖR

Elan, Leopard, Austin Parker ve Rodman gibi farklı markları Türkiye’ye getiren Solo Deniz’in kurucusu Özlem Akdurak ile Solo Deniz’i ve Türkiye’deki yatçılık sektörünü konuştuk.

MAVİ PORTRE

Türkiye Ralli Şampiyonaları’nın vazgeçilmez isimlerinden Keşfi Tarkan Özgüç, adrenalin dolu yılların ardından en büyük tutkusu denize döndü ve yıllardır hayalini kurduğu Rıza Tansu tasarımı trawler Freemind’ı satın aldı.

MACERA

Talat Kırış’la Zeus’un adasına yolculuk: Santorini ve Girit.

FIRTINA KUŞU

Piri Reis’in izindeki Süha Umar, İstanköy ile Rodos arasına kalan dört büyük adadan biri olan İleki’de…

TARİH

Pasifik Okyanusu’nu 101 günde, Kon-Tiki isimli salıyla altı kişilik mürettebatının yardımıyla tamamladı antropolog ve kâşif Thor Heyerdahl.

DENİZİN ÇAĞRISI

Tanıl Tuncel, 19-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Bodrum Cup’ı anlatıyor.

TRAMOLA

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası, Marmaris Belediye Kupası, Setur Marinas Kupası, Ergo Kupası, 13. Göcek Yarış Haftası, 2014-15 Volvo Ocean Race, 7. Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası, Kuzey Ege Türk-Yunan dostluk yarışı, Atatürk’ü Anma Kupası, ISAF Rolex World Sailor of the Year ödülleri.

HAVANIN KOKUSU

Bünyamin Sürmeli bu ay iklim değişimi, buzulların erimesinden, okyanusların-denizlerin yükselmesinden bahsediyor.

GENÇ TASARIMCI

Maltepe Üniversitesi Yat Tasarım Bölümü öğrencisi Hira Martı’nın kaleminden 39,50 metrelik X-Ray…

YAT MARKET

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.