ORHAN GORBON hedef uluslararası bir yarış

13. kez start alan Bosphorus Cup, Gorbon Sports Management International tarafından düzenleniyor. İlk defa kulüp desteği olmadan gerçekleştirilen kupaya yaklaşık 80 teknenin katılması bekleniyor.

Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı’nın en önemli aktiviteleri arasında… Orhan Gorbon’un kurduğu Gorbon Sports Management International’ın gerçekleştirdiği kupanın bu yıl 13.’sü yapılıyor. 5-6 Haziran’da antrenman yarışları, 7 Haziran’da Boğaz ve 8 Haziran’da Caddebostan şamandıra yarışları koşuluyor. Orhan Gorbon’la yelken camiasının en önemli organizasyonları arasında yer alan Bosphorus Cup’taki yenilikleri, değişiklikleri, medya ve sponsor desteği ile kupa için gelecek yıllara dair planlarını konuştuk.

Bosphorus Cup 2002’den beri yapılıyor. Bu organizasyon nasıl başladı ve bir markaya dönüştü?

2002 yılında İstanbul Boğazı’nda yapılan bir yarışın dünyaca tanınması gerektiğini düşünerek, kapsamlı bir projeye soyunduk. Yarışın ismini Bosphorus Cup olarak belirledik ve ilk günden itibaren Garanti Bankası da bizimle oldu. Yarışın markasına çok değer verdik ve çok yatırım yaptık. Global bir konumlandırma yaptık ve sanırım doğru da oldu.

Bu yıl kaç tekne katılıyor?

Henüz kayıtlar başlamadı ama kanımca yine yaklaşık 80 tekne olur. Burada amaç en yüksek kaliteyi tutturmak, fazla tekne rekoru gibi bir hedefimiz yok.  Devamı Haziran 2014 sayımızda…

American Express Bosphorus Cup 2013

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.