Numarine 70 HT Göcek koylarında

Tasarım çizgisi, konfor ve teknolojiye verdiği önemle dünya çapında dikkat çeken Türk tersanesi Numarine, ilk gövdesini 2013 sonbaharında suya indirdiği 70 HT ile adından çokça söz ettiriyor. Modelin ikinci gövdesini henüz suyla buluşturan ve yeni projelere yelken açan firmanın 70 HT için düzenlediği Göcek’teki seyir günlerine katıldık.

Numarine son dönemde gerek tasarım çizgisi, gerek konfor ve teknolojiye verdiği önemle dünya çapında dikkat çeken bir Türk tersanesi… Özellikle ilk gövdesini 2013 sonbaharında suya indirdiği 70 HT ile adından çokça söz ettiriyor. İkinci gövdeyi ise henüz suyla buluşturdu. Numarine’in bu son modelini yakından tanıtmak amacıyla düzenlediği Göcek’teki seyir günleri etkinliğine biz de katıldık. Dünyanın önde gelen yat dergilerinin editörleri de organizasyona yoğun ilgi gösterdi. Florida, Miami, Hong Kong, Londra ve Avrupa’nın diğer bölgelerinden pek çok gazeteci 7-8 Mayıs’ta Göcek’te buluştu. Sadece yeni 70 HT değil, beğeni kazanan diğer modelleri de seyir günlerindeydi. İki 70 HT’nin yanı sıra 78 HT, 78 Flybridge ve 102 RPH de D-Marin Göcek’teki yerini almıştı.

Öncelikle belirtmek gerekir ki tam uzunluğu 21,60 metre olan 70 HT’nin üçüncü gövdesi ile flybridge versiyonun ilk gövdesi şu an inşa halinde… Yat sektöründe beğeni toplayan yeni modelleriyle dünya pazarında yerini sağlamlaştıran Numarine, firma sahibi Ömer Malaz’ın deyimiyle bambaşka bir alana daha giriyor ve şimdiye dek inşa ettiği yatlardan çok farklı bir megayata da imza atmaya hazırlanıyor. Şubat 2014’teki CNR Avrasya Boat Show’da proje tanıtımı yapılan explorer tarzı Numarine 40 XP, yine bir Can Yalman tasarımı… Devamı Haziran 2014 sayımızda… NUMARINE 70HT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.