Sessiz ve elegan NUMARINE 78 HT EVOLUTION

Türk motoryat markası Numarine, 78 HT Evolution’ın dünya prömiyerini Cannes Yachting Festival’de yapmaya hazırlanıyor. Yenilenmiş gövdesi ve lityum iyon bataryalarla donatılan 78 HT Evolution, hem estetik hem de teknolojik açıdan çıtayı yukarılara taşıyor.

Yazı KIVANÇ ÖZDAL, Fotoğraflar KEREM SANLIMAN

Numarine’in tasarımda Can Yalman imzası taşıyan 78 Hardtop modeli Evolution adıyla yenilendi. İlk 78 HT’nin suya inmesinden altı yıl sonra yapılan çalışma ile Numarine’in en çok tercih edilen modellerinin başında gelen 78 HT teknolojik anlamda muadillerinin önüne geçti. Yerleşim planı değişmeyen teknenin gövde camları genişletildi ve tekneye yerleştirilen lityum iyon bataryalar sayesinde jeneratör kullanmadan tüm elektrik ekipmanlarının 22 saat çalışabilmesi sağlandı. Evolution’ın dünya prömiyeri Cannes Yachting Festival’de yapılacak.

İÇİ DE DIŞI DA FERAHFEZA

23, 98 metre boyundaki 78 HT Evolution’ın havuzluğuna yüzme platformundan iskele ve sancak taraftaki merdivenlerle ulaşılıyor. Arka tarafta güneşlenme minderi önünde koltuk ve yemek bölümü yer alıyor. Burada yedi sekiz kişi rahatlıkla yemek yiyebilir. Üst binanın yanları ve hartop tavanın uzantısı arkaya doğru uzadığından burada korunaklı bir alan yaratılmış. İskele tarafta L şeklinde bir bank, sancakta ise wet-bar bulunuyor. Üst binanın arkaya doğru uzaması bu işlevselliğinin yanısıra tekneye kışkırtıcı bir hava veriyor.

Numarine’in imzası niteliğindeki kavisli küpeşte yan yürüme yollarını seyir esnasında bile güvenli kılıyor. Devamı Eylül 2016 sayımızda.

_bom9463-final _bom9471-final

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.