Kadınlar ne ister? BAVARIA CRUISER 51 STYLE

Bavaria Yachts, her sezon denizseverlerden gelen önerileri değerlendirerek ya yeni bir modeli piyasaya sürüyor ya da fonksiyonelliği biraz daha artırıyor. Yeni “Style” serisinde kadın denizcilerin beğenilerini dikkate alan firma, teknelerin içini baştan aşağı değiştirdi. 

Yazı ESRA MAKARA, Fotoğraflar JEROME KELAGOPIAN / BAVARIA YACHTS ARŞİVİ

Alman Bavaria Yachts’ın 2014’te prömiyerini gerçekleştirdiği Bavaria Cruiser 51 iki yıl sonra yeniden yorumlandı ve bu kez markanın ‘Style’ serisinde yerini aldı. Design Unlimited ve Farr Yacht Design işbirliğinde tasarlanan yeni model özellikle Türk kadınlarına hitap ediyor. Şöyle ki, markanın Türkiye temsilcisi Gena Yacht aracılığıyla tekne sahiplerinin, özellikle kadınların tekneyle ilgili beklentileri Alman tersaneye ulaştırılıyor ve yeni modeller bu beklentiler doğrultusunda şekilleniyor. Peki, kadınlar ne istiyor? Daha ferah iç yaşam mahalleri, büyük mü büyük buzdolabı… Bu istekler sadece kadına özgü değil elbette, seyir vaktini hesaplayıp da dümeni ele alan hemen herkesin dileyeceği türden yenilikler.

Bu sezon Boot Düsseldorf’ta dünya tanıtımı gerçekleştirilen ve ardından CNR Avrasya Boat Show’da Türk denizseverlerin beğenisine sunulan bu yeni modelin temel özellikleri Cruiser 51 ile bire bir aynı. 2014 Nisan ayında Alaçatı’da test etme şansı bulduğumuz Cruiser 51 ile yaklaşık 10 knot’lık rüzgârda keyifle seyretmiştik. Dümen konsolunun önünde bulunan Trim Control panelinin seyir kolaylığı sağladığı bir gerçek. Bavaria’nın fonksiyonellik çabası burada da göze çarpıyor ve tekne az mürettebatla dengeli ve konforlu bir seyir sağlıyor. Sıraladığımız bu özelliklerin tamamı ve hatta fazlası Cruiser 51 Style’da mevcut. Devamı Mayıs 2016 sayımızda… 

C51_Style CR51_1A0176_3_rgb_neu Panorama_bearb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.