ABSOLUTE YACHTS TRAWLER EFSANESİNİ SÜRDÜRÜYOR. NAVETTA 52

Absolute Yachts’ın trawler serisi yeni Navetta 52 ile bir adım daha ileri giderken, modern trawler tanımını yeniden yapıyor. 16 metrelik konforlu bir yaşam alanı sunan 52, gövde yapısıyla sakin ve dengeli bir seyir keyfi yaşatıyor… 

Yazı ESRA MAKARA, [email protected],

İtalyan Absolute Yachts’ın spor ve flybridge’li modellerinden sonra oluşturduğu Navetta trawler serisi markanın denizcilik alanındaki tecrübesini yansıtıyor. Serinin ilk modeli olan 17 metrelik Navetta 58 suya indikten hemen sonra yok satmaya başlamıştı. Şimdi ise serinin 2015’te suyla buluşan ikinci modeli ile karşı karşıyayız. 2016 Motor Boat Ödülleri’nin finalistleri arasında yer alarak adından söz ettiren 16 metrelik trawler’ın alâmetifarikası genişliği, güvenli seyri ve konfor seviyesi… 58’den sonra benzer başarıyı yakalayan bu yeni model için üretim bantlarının dolduğu söyleniyor. Hatta markanın Türkiye temsilcisi Deniz Yatçılık 2017 için beş kontenjan ayırmada zorlandığının da altını çiziyor.

Navetta 52’nin güvertesine hidrolik sistemle de sunulabilen yüzme platformundan geçiliyor. Fakat havuzluğa geçmeden, platformun orada bir sürprizle karşılaşmak mümkün. Opsiyonel olarak verilen barbekü kapaklı sistemi ile kokunun dışarı verilmesini sağlarken, havuzluktaki keyfi artırıyor. Yine platformun oradan kıç taraftaki lazarete ulaşım sağlanmış. Burası bir depolama alanı olarak da değerlendirilebiliyor, mürettebat kamarası olarak da… Hangi seçenek tercih edilirse edilsin fonksiyonel bir yapıda sunulan bu alandan motor dairesine direkt ulaşımın düşünülmüş olması da bir avantaj. Trawler’ın 435’er beygirlik Volvo motorlarını alabilen bu alanın tavan yüksekliği çok olmasa da, teknenin hacminden tam anlamıyla yararlanışmış ve tüm teknik ekipmanın buraya yerleştirilmiş olması bir avantaj. Ses yalıtımına ise özellikle dikkat edildiğinin altını çizmek gerek. Devamı Haziran 2016 sayımızda.

Navetta52_08 Navetta52_20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.