Teknoloji vintage ile buluştuğu RIVA 88 FLORIDA

Ferretti Group, Riva’ya yatırımlarını artırdı. Markadaki yenilikler Mythos’un ardından Riva 88 Domino Super ve Riva 88 Florida ile devam ediyor. Officina Italiana Design imzalı tasarımlarıyla öne çıkan yatları dünya prömiyerlerinin gerçekleştiği Monako’da test etme fırsatı yakaladık.

İtalyan Ferretti Group’un Mayıs 2000’de bünyesine kattığı ve bugün I’Art de Vivre, yani Yaşama Sanatı’nın bir sembolü olarak görülen Riva’nın tasarımıyla çağ atlatacak modeli Riva 88 Florida’nın dünya prömiyeri 18 Mayıs’ta Monako’da gerçekleştirildi. Riva 88 Domino’nun yenilenen yüzünün de sergilendiği etkinliğe katılan dünya basını arasında dergimiz Yacht Türkiye de vardı. Grand Prix’e günler kala denizde spor tekne heyecanını yaşadığımız çok özel prömiyerde her iki yatı da test ettik.

Riva, fırtınadan doğan bir marka aslında… 1842’de İtalya’nın Sarnico kıyılarında yaşanan fırtınanın tüm tekneleri kullanılamaz hale getirmesiyle birlikte, genç denizcilere çağrıda bulunulmuş. Laglio’dan Lake Iseo’ya henüz taşınmış olan Pietro Riva’nın darmaduman olmuş tekneleri yeniden hayata geçirmesiyle başlayan mücadele bugün bir efsane olarak nitelendirilebilecek başarıya sahip. Marka bu kez, son yıllarda Avrupa’da yaşanagelen ekonomik krizin etkilerini custom serisini yeniden hayata geçirerek atlatıyor. Devamı Haziran 2015 sayımızda…

RIVA FLORIDA INTERNI-109 RIVA FLORIDA INTERNI-213 RIVA FLORIDA INTERNI-283

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.