Yeni denizcinin rüyası PERSHING 8X

İtalyan Pershing Yachts’ın 25,55 metre uzunluğundaki karbon fiberden üretilen yeni modeli Pershing 8X, zarif ve sportif çizgileri ile dikkat çekiyor. Daha az yakıtla daha yüksek performans kaydeden yatın, gövdesi kadar yaşam alanları da stil ve işlevselliği bir arada sunuyor. 

Yazı AYÇA GÜÇLÜTEN, [email protected] Fotoğraflar  PERSHING YACHT ARŞİVİ

Bugünün denizcisinin hayalleri ve beklentileri farklı. Kimi üst düzeyde konfor, kimi hız talep ediyor. Lüksü de bunlarla birlikte isteyenler, gerçekleşmesi imkânsız bir hayal peşinde koşmadıklarının da bilincindeler çünkü yeni nesil tasarım ve teknoloji çözümleri sayesinde heyecan verici modeller suyla buluşturuluyor.

Dünyanın en büyük yat üreticileri Ocak ayında düzenlenen Boot Düsseldorf’ta yılın en çok konuşulacak ilk modellerini lanse etmişlerdi. Pershing 8X’in dünya prömiyeri de Düsseldorf’ta yapıldı. Üreticinin benimsediği inovatif tasarım anlayışı Pershing filosunun her yeni modelinde bir üst basamağa taşınıyor. Pershing 8X, 30 metrenin altındaki pazar segmentinde stilistik-işlevsel yönler ve performans açısından gerçek bir evrimi temsil eden yenilikçi bir ürün olarak konumlandırılıyor.

1985’te kurulan tersanenin çağdaş estetik anlayışıyla ürettiği yeni 8X’de de selefi 9X gibi, karbon fiber malzeme tercih edildi. Karbon fiberin sunduğu birçok avantaj var. Mesela sadece daha hafif ağırlık, daha yüksek hız ve daha düşük yakıt tüketimi değil, aynı zamanda daha geniş ve daha konforlu alanlar tasarlama kabiliyeti de sağlıyor. Ve böylelikle daha fazla hacim sunuluyor. Devamı Nisan 2019 sayımızda…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.