DİDEM BALÇIN “Suyun üzerinde olmak bana huzur veriyor”

Son dönemin en çok konuşulan dizilerinden Diriliş Ertuğrulda canlandırdığı Selcen Hatun karakteriyle parlayan Didem Balçın, Ankaralı olmasına rağmen denizi olmayan bir şehirde yaşayamayacağını söylüyor… Güzel oyuncuyla hayalindeki teknede buluşup yeni sezondaki projelerini ve denizi konuştuk.

Yazı SENAY ÖZGÜL, Fotoğraflar ONUR ÇAKMAK

TV dizileri ve sinema filmlerinden tanıdığımız Didem Balçın’la Tuzla Viaport Marina’da sabahın erken saatlerinde buluştuk. Televizyon izleyicisi tarafından büyük ilgili gören Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezon çekimleri ve yine bu sezonda sergileyecekleri En Kısa Gecenin Rüyası isimli tiyatro oyununun provaları nedeniyle yoğun bir çalışma temposuyla başa çıkan güzel oyuncuyla yelkene uygun rüzgârlı güzel bir sabah Adalar’a doğru
Jeanneau Sun Odyssey 439 ile açıldık. Didem Balçın’la hem kısa süre önce yaptığı Küba ve Çeşme tatillerini konuştuk hem de Ankara’da başlayıp İstanbul’da devam eden oyunculuk kariyeriyle ilgili merak ettiklerimizi sorduk… 

Provalarınız nedeniyle röportaj için zar zor zaman bulduk. Her gün provanız mı var? 

Hafta içi her gün provam var. Shakespeare’in En Kısa Gecenin Rüyası’nı oynayacağız, oyunun yönetmeni  Kemal Aydoğan. Ekim’de Moda Sahnesi’nde oynamaya başlayacağız. Dolayısıyla provalar sıklaştı. Oyunu Timur Acar, Mert Fırat, Beyza Şekerci ve Melis Birkan gibi başarılı oyuncu arkadaşlarımla sahneliyoruz… Umarım mümkün olduğunca çok seyirciye ulaşırız ve seyirciler oyundan kalıcı bir duyguyla ayrılırlar. Tiyatro provalarının yanı sıra Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezon çekimleri de bu hafta başladı.

Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrıldığınıza dair haberler çıkmıştı?

Bu sezon da dizide oynuyorum. Ama tarihsel bir dizi olduğundan karakterlerin tarih gereği ölmeleri gerekebiliyor. Bu da oyununcunun diziden ayrılması anlamına geliyor…  Ertuğrul’un ağabeyi Gündoğdu Bey’in eşi Selcan Hatun’u canlandırdığım için diziden belli bir süre sonra ayrılmam gerekecek. Bu altı ay sonra mı olur, önümüzdeki yıl mı olur bilemiyorum.

Dizi izleyici tarafından çok sevildi…

Evet gerçekten geçen sezon çok başarılı geçti. Geçen sezon her bölümü tüylerim diken diken izledim. Yeni sezon da çok etkileyici. Bu sezon yeni oyuncularla bomba gibi geliyoruz!

Bu sezon başka bir projeye daha yetişebilicek misiniz?

Şimdilik yeni bir proje yok. Ama çekimleri geçen sene tamamlanan Hicran ve Melek filminde oynadım. O filmle bu yıl festivallere katılacağız. Yönetmenliğini Esra ve Su Özçelik’in yaptığı filmde iki kadının çok naif, çok iç acıtan hikâyesi anlatılıyor. Filmde benimle birlikte Tilbe Taşlı, Emre Başer, Şevki Çepa ve Özlem Tokaslan rol alıyor. İnşallah festivallerde hak ettiği başarıyı yakalar.

Bu kadar yoğun çalışma temposunun içinde tatil yapmaya vakit bulabiliyor musunuz?

Bu kadar yoğun olmak hoşuma gidiyor aslında. Boş kaldığım zaman, bir uğraşım olmazsa resmen bunalıma giriyorum. Mutlu olmam için devamlı çalışmam gerekiyor. Mesela şu sıralar çok yoğunum diye o kadar mutluyum ki… Bu kadar yoğun bir çalışma temposu için gerekli enerjiyi de tatillerde topladım. Bu yaz bir arkadaşımla önce Küba’ya gittim. Sonra da arkadaşlarımla Çeşme’de tatil yaptım. Bu kadar tatil bana yetti… Devamı Eylül 2015 sayımızda…


DSC_7520
DSC_7535

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.