Ünlülerden tatil tüyoları

Ünlü isimler tatillerini nerede geçiriyor dersiniz? Hangi plajları tercih ediyor, hangi restoranlara gidiyorlar? Ünlülere favori mekânlarını, sevdikleri koyları sorduk…

Hazırlayan: Pelin Özcanlı

Fotoğraflar: iStock, Hürriyet Arşivi

Gamze Özçelik

ÇANAKKALE, BOZCAADA

“Tatilde doğallıktan yanayım. İstediğim gibi gezebilmeli, rahat etmeliyim. Bozcaada’da yazlığımız var ve burası benim için en güzel yer. Gözlerden uzak, sessiz yerleri tercih ederim. Bu yaz da ailemleyim hep ve oğlumla yakından ilgileniyorum.”

gamze

Çağla Kubat

ÇEŞME, ALAÇATI

“Neredeyse tüm zamanımı Alaçatı’daki windsurf okulumda geçiriyorum. Alaçatı Sörf Plajı favorim. Fly-Inn Beach’te de çok keyif alıyorum. Benim restoran tercihim ilk olarak ev yemekleri yapan  Avrasya Restoran’dan yana. Daha lüks bir yere gidilecekse Alavya Otel’in içindeki Mitu derim.”

cagla

Ayhan Sicimoğlu

MARMARİS, BOZBURUN

“Tatil yapmam ben, hep çalışırım. Marmaris’te Bozburun Yat Kulübü’nü son derece huzur verici bulurum. Oturur yazılarımı yazarım burada. Arada tekneyle Rodos’a giderim. Marmaris deyince dönerci Barış Usta gelir aklıma. Pineapple Restaurant’ı da tavsiye ederim.”

ayhansicimoglu

Pınar Altuğ

BODRUM, CENNET KOYU

“Bu yaz da her zamanki gibi eşim Yağmur Atacan ve kızım Su ile birlikte teknedeyiz. Denize girmek için genellikle Bodrum’u tercih ediyoruz ve bugünlerde Cennet Koyu’ndayız… Fırsat buldukça teknede misafir ağırlamaktan keyif alıyorum. Bodrum’da iki favori restoranım  var: Biri işletmeciliğini Melda Tuna’nın  yaptığı Türkbükü’ndeki Edesia. Diğeri ise Yalıkavak’taki Memedof.” 

pınar

Özge Ulusoy

MARMARİS, BOZBURUN

“Yazın bol bol spor yaparım. Dinlenmek istediğimde ise Bozburun’a giderim. Çeşme’deysem Fly-Inn Beach, Bodrum’daysam X-Beach favori mekânlarım. Palmarina Bodrum’da yer alan Nobu’nun manzarasına ve yemeklerinin tadına doyum olmuyor. Mufla Bodrum’un yemekleri de çok lezzetli.”

ozgeulusoy

Ece Vahapoğlu

BODRUM, TÜRKBÜKÜ

“Yazları Türkbükü’ndeki yazlığımda geçiriyorum. Maça Kızı Otel’in beach’ine gidiyorum. Evime de yakın olduğundan Cennet Koyu’nu çok seviyorum. Mandarin Oriental’daki Juju Bar uğrak yerlerimden biri. Vaktimi plajdaysam su kayağı yaparak, teknedeysem yüzerek ve kitap okuyarak geçiririm.” 

ece

Özge Özberk

BODRUM, ORTAKENT

“Yazın Bodrum Ortakent’i hem çocuklar hem büyükler için ideal buluyorum. Beş senedir Sports Inn Cafe’nin plajını tercih ediyorum. Buradaki spor okullarını seviyorum ve başka yere gitmeye ihtiyaç duymuyorum. Bana göre Yahşi Koyu Bodrum’un en güzel koyu. Yahşi Köyü’ndeki kendin pişir kendin ye restoranı Eyba favorim.”   

ozgeozberk

Mahir Günşıray

İSTANBUL, ÇAM LİMANI

“Bu  yazı çalışarak geçiriyorum, dolayısıyla çoğunlukla İstanbul’dayım. Hafta içleri Heybeliada Çam Limanı en sevdiğim yer. Bazı günler teknemle Poyrazköy’e gidiyorum. Boğaz seyirleri ile huzur buluyorum. Yine de yaz bitmeden, kısa süreli de olsa Küçükkuyu ve Teos’a kaçamak yapacağım.” 

mahir

Zeynep Beşerler

MARMARİS, BOZBURUN

“Neredeyse bütün tatilimi Bozburun Yat Kulübü’nde geçiriyorum. Buraya karadan ulaşılamaması hoşuma gidiyor. Kulübün deniz mahsülleri ağırlıklı kendi restoranı muhteşem. Yaz kış denizle iç içe olmam, bütünleşmem lazım. Benim için bunun yolu  yelkenliye, katamarana ya da dingiye binmekten geçiyor…”

zeynep

Emre Altuğ

ÇEŞME, ALAÇATI

“Kendimi bildim bileli her yaz Çeşme’deyim. 2013’te çocukluk hayalimi gerçekleştirerek Alaçatı’da Bay Sako isimli bir butik otel açtım. Hem iş hem tatil artık benimki. Bir de “double” adlı barım var. Onun dışında fırsat buldukça kite surf yapıyorum.”

emre

Didem Balçın

YUNANİSTAN, HALKİDİKİ

“Geçen seneki Halkidiki seyahatim harika geçti ve bu yaz da tekrarlamayı düşünüyorum. Selanik’te bir gün boyunca kültür turu yaptım, ertesi sabah ise Halkidiki’ye doğru yola çıktım. Denizi bazı koylarda sıf kum, bazı koylarda taşlık. Gece hayatının oldukça geç saatlerde başladığını söyleyebilirim.”

didem

Kemal Uçar

ANTALYA, OLİMPOS

“Tatillerimde mümkün olduğunca yürüyerek yeni yerler keşfetmek istiyorum. Örneğin, Likya yolunu yürümek benim için inanılmaz. Bu yaz Olimpos, Adrasan, Çıralı civarındayım. Üçü de bakir yerler. Olimpos’ta antik kentin içinden geçip denize giriyorum. Adrasan’da Nihal Cafe’yi çok beğeniyorum.” 

kemal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.