Geleneksel hızlı ve yenilikçi FLYING DRAGON

İtalyan Admiral Yachts’ın klasik çizgilerini modern dokunuşlar ve teknolojik donanımla bütünleyen ve bu haliyle geleceğe hitap eden 45 metrelik yatı Flying Dragon, ismi gibi uçuyor. 27 knot sürat yapabilen megayat Uzak Doğu esintili tasarıma sahip. 

Admiral Yachts’ı bünyesinde barındıran The Italian Sea Group, 2014 yaz aylarında boyları 23 ila 47 metre aralığında değişen toplam altı tekneyi suya indirdi. Tersanenin yeni yatları arasında öne çıkan 44,80 metre uzunluğundaki Flying Dragon, ismiyle müsemma… 2015 ShowBoats Tasarım Ödülleri’nde semi-deplasman motoryat kategorisinde de aday gösterilen megayat, boyuna rağmen alüminyum gövdesi sayesinde 27 knot’lık hıza ulaşıyor. Gövdesindeki Dobroserdov Design imzalı mavi ejderha yatın performansı ile ilgili ipucu veriyor. Model ismi Admiral Regale 45 olan tekne, yükseltilmiş kaptan köşkü ve gövde duruşuyla diğer Admiral yatlarını andırsa da, ana kamarasının denize açılan balkonu ve gövdesindeki geniş camlarıyla kendine özgü niteliklere de sahip.

The Italian Sea Group Genel Müdürü Giulio Pennacchio, markanın bu yeni modelinin yapısı itibarıyla geçen yıl Dünya Süperyat Ödülleri’nde birincilik elde eden Cacos V teknesinin devamı niteliğinde olduğunu söylüyor. Sektörde denize açılan büyük camların revaçta olduğunun altını çizen Pennacchio şöyle diyor: “İçeride olduğunuz anlarda bile dışarıdaki yaşamın tadını çıkarabilmelisiniz. Tıpkı bir kış bahçesini anımsatan, kapıları açık büyük bir salonda oturduğunuzu hayal edin. Bu özellik, son dönemdeki modellerimizin tamamında uygulamaya çalıştığımız bir detay halini aldı.”

Bu özelliği Flying Dragon’un geniş ana salonunun baş tarafına konumlandırılan yemek alanında  görüyoruz. Camlar sayesinde süperyatın içi alabildiğine aydınlık…

Yazı ESRA MAKARA, [email protected]
Fotoğraflar A&B Photodesign

Photodesign-20 reg45_©A&BPhotodesign-896 reg45_cA&BPhotodesign-434

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.