Süperyat konforunda PRESTIGE 590

Prestige motoryatlarının en yenisi ve markanın Flybridge serisinin yeni amiral gemisi olan 18,70 metrelik Prestige 590, süperyat tasarımlı yerleşimi ve yüksek süratlerde güven veren seyir performansıyla, 60 feet’lik motoryat segmentinde iddialı bir model olarak yerini aldı.

Fransız Jeanneau’nun bünyesinde doğan Prestige, Türkiye sularında son yıllarda en çok gördüğümüz motoryat markaları arasında yer alıyor. Özellikle Prestige 500 modeliyle tüm dünyada ses getiren bir satış grafiği yakalayan firma sonraki yıllarda modellerini geliştirmeye ve pazardaki yerini güçlendirmeye devam etti.

Flybridge, Coupe ve Yacht ismi altında üç ayrı seride, 41 feet (12,64 m) ile 74 feet (22,58 m) aralığında tam 15 motoryatı olan Prestige Yachts’ın altı modelden oluşan Flybridge serisinin yeni amiral gemisi 61 feet’lik (18,70 m) Prestige 590 oldu. Garroni Design ve JP Concepts ile Prestige Yachts mühendislerinin ortak çalışması olan yat; markanın en son tasarım çizgisi üzerinde şekillenmiş; genişletilmiş camlar, geniş gövde, hacimli kamaralar, büyük flybridge ile sınıfında öne çıkan bir model oldu.

Dünya prömiyeri Eylül 2018’de Cannes Yachting Festival’de gerçekleştirilen motoryatın ülkemizdeki ilk lansmanı ise markanın Türkiye temsilcisi Trio Deniz tarafından Şubat 2019’da CNR Avrasya Boat Show’da yapıldı. Fuarın ardından Trio Deniz’in Pendik Marina’daki iskelesinde buluştuğumuz yeni Prestige’i detaylı bir şekilde inceledikten sonra Pendik-Adalar arasında test seyrine çıktık. Devamı Nisan 2019 sayımızda…

Yacht Türkiye, Eyüp Ozel, Pınar Gediközer Fotoğraf, Hatice Gedikozer

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.