12 Kamaralı RIB

RIB’lere, yani sert tabanlı şişme botlara denizseverlerin ilgisi her geçen gün daha da artıyor. Bu ilginin farkında olan üreticiler de neredeyse spor motoryatların konforuna yaklaşan ama çok daha hafif ve hızlı, çarpıcı tasarımlara imza atıyor. Deniz üzerinde hızın keyfini sürmek mi? Yoksa kısa süreli gezilerde konaklamaya da imkân tanıyan kamaralı modellerle seyre çıkmak mı? Su sporlarıyla eğlencenin tadına varmak ya da motoyata ulaşmak için tender olarak kullanmak mı? İşte isteklerinizin tümünü karşılayabilen 12 lüks RIB…

1- Sacs Strider 18  1.146.100 Euro 

Sacs Strider 18’in tasarımında Christian Grande imzası bulunuyor. 17,11 metre boyunda ve 5,16 metre genişliğindeki RIB’in hard-top tavan yapısına sahip korunaklı bir kumanda mahalli bulunuyor. Kumanda mahallinin ardında kıç havuzlukta ve baş tarafta oturma grupları yer alıyor. Geniş bir yüzme platformu olan RIB’in kıç tarafına 10 metrekarelik alana güneşlenme minderleri yerleştirilmiş. Alt güvertede toplam dört kişinin konaklamasına imkân veren iki kamara, salon, kuzine ve banyo bulunuyor.

 Sacs Strider 18

2- Vampiro 1550  380.000 Euro 

Türk üretici Alemdar Marine’e ait yüksek performanslı RIB markası Vampiro’nun en büyük modeli Vampiro 1550’nin tabanı vakum infüzyon tekniği ile karbon takviyeli epoksiden üretilmiş. 15,50 metre boyunda ve 3,70 metre genişliğindeki RIB, agresif çizgileri ve sportif hatlarıyla dikkat çekiyor. Kumanda mahallinin üzerinde sunroof’lu hardtop tavan bulunan 1550’nin havuzluğunda oturma grubu, kıç ve baş tarafında ise geniş güneşlenme minderleri bulunuyor. Başaltındaki kamarasında tuvaleti de mevcut.

Vampiro 1550 - 1

 

3- Solemar Oceanic-44.1   495.000 Euro 

İtalyan lüks RIB üreticisi Solemar’ın en büyük modeli Oceanis-44.1, 12,80 metre boyunda ve 4,24 metre genişliğinde… Geniş yaşam alanları ve konforu ile neredeyse bir motoryattan farkı olmayan RIB’in kumanda mahallinin üzerinde sunroof’lu hard-top tavan bulunuyor. Havuzluğunda masalı bir oturma grubu, başüstünde ise güneşlenme minderleri yer alan 44.1’de iki çift kişilik kamara, salon, kuzine ve banyo mevcut.

solemar 44.1

 

4- Marlin 38 Open  160.000 Euro

İtalyan Marlin Boats’un  11,60 metre boyunda ve  3,66 metre genişliğindeki 38 Open RIB’i markanın en büyük modeli. Yüksek performanslı 38 Open hem kısa süreli geziler hem de su sporlarına uygun tasarlanmış. Üzerinde wakeboard kulesi bulunan RIB’in kontrol paneli iskele yana konumlandırılmış. Hem kontrol panelinin önünde başüstünde hem de kıç tarafta bolca güneşlenme alanı bulunuyor. Başaltında ise iki kişinin konaklayabileceği, banyolu bir kamara yer alıyor.

Marlin-38-Open

 

5- Pirelli 1100 Cabin 191.500 Euro 

Lüks RIB markası Pirelli’nin 11,37 metre boyunda ve 3,54 metre genişliğindeki modeli PZero’nun 1100 Cabin’in üzerinde hart-top tavan bulunan nispeten korunaklı kumanda mahalli sancak yana konumlandırılmış. Panelin ardına kırmızı deri kaplı oturma grubu ve iki adet güneşlenme yatağı yerleştirilmiş. Havuzlukta ayrıca bir wet-bar ve mini buzdolabı da mevcut. RIB’in başüstünde ise yine kırmızı deri güneşlenme minderi yer alıyor. Kumanda panelinin iskele yanında bulunan kapıdan inilen kamarasında iki kişi konaklayabiliyor.

PIRELLI 1100 CABIN

6- Capelli Tempest 1000 WA 85.700 Euro* 

Bavaria’nın Türkiye distribütörü Gena Yachts, İtalyan lüks RIB üreticisi Cantieri Capelli’nin de temsilciliğini üstlendi. Firmanın en büyük modeli Capelli Tempest 1000 WA, Roberto Curto imzası taşıyan şık tasarımı ve konforlu alanlarıyla dikkat çekiyor. 10,60 metre boyunda ve 3,35 metre genişliğindeki RIB’in geniş kıç havuzluğu çepeçevre oturma grubuyla donatılmış. Kumanda mahallinin yanlarında ön tarafa geçişi kolaylaştırmak için tik blümler bulunuyor. Başüstüne büyük bir güneşlenme minderi yerleştirilmiş. RIB’in başaltında ocak ve buzdolabı gibi donanımlara sahip mini kuzinesi ve şık banyosuyla iki kişinin konaklayabildiği bir kamara yer alıyor.

tempest-1000-wa-48757_1b

7-  Technohull seaDNA 999  139.900 Euro 

Yüksek performanslı RIB’ler üreten Yunan markası Technohull’un 10,40 metre boyunda ve 2,42 metre genişliğindeki modeli seaDNA 999 hafif gövde yapısı, şık tasarımı ve 71 knot’a çıkabilen hızıyla öne çıkıyor. Havuzluğunda kontrol paneli ve çift kişilik kaptan koltuğunun ardına bir oturma grubu yerleştirilen RIB’in başaltında iki kişinin konaklamasına olanak sağlayan bir kamarası bulunuyor.

TECHNOHULL 999 seaDNA

8- Nuova Jolly Prince 35 Sport Cabin  113.450 Euro 

İtalyan şişme bot üreticisi Nuova Jolly’nin yeni modeli Prince 35 Sport Cabin’in tabanı vakum infüzyon yöntemiyle fiber malzemeden üretilmiş. 9,98 metre boyunda ve 3,69 metre genişliğindeki RIB’in havuzluğunda kumanda panelinin ardına oturma grubu yerleştirilmiş. Kıç tarafta ise büyük bir güneşlenme minderi yer alıyor. 35 SC’nin başaltında çift kişilik kamara, banyo ve kuzine yer alıyor.

Nuova Jolly Prince 35 Sport Cabin Outboard

9- Zar 97 Skydeck  Fiyat belirtilmedi

İtalyan üretici Zar Formenti’nin en büyük modeli 97 Skydeck aynı zamanda markanın tek kamaralı RIB’i… 9,70 metre boyunda ve 3,25 metre genişliğindeki 97’nin kumanda panelinin ardında masalı bir oturma grubu yer alıyor. RIB’in açılı bir yapısı olan başüstünde ise güneşlenme minderi yer alıyor. Panelin yanındaki kapıdan inilen alt güvertede, masalı bir oturma grubu ile çift kişilik bir yatak, mini bir kuzine ve banyo bulunuyor. Oturma grubu da çift kişilik yatağa dönüştürülebildiğinden 97’de dört kişinin konaklayabilmesi mümkün oluyor.

Zar 97

10- Lomac Adrenalina 9.5  Fiyat belirtilmedi

İtalyan Lomac Nautica’nın Adrenalina serisinin en büyük RIB’i 9,5’in tabanı vakum infüzyon tekniği ile üretilmiş. 9,50 metre boyunda ve 3,51 metre genişliğindeki RIB’in havuzluğunda kumanda panelinin ardında beş altı kişilik bir oturma grubu, gizlenebilen bir masa, mini bir eviye, ocak ve buzdolabı yer alıyor. RIB’in ön tarafı ise güneşlenme minderleri ile donatılmış. Adrenalina 9.5’te iki kişinin konaklayabileceği bir kamara ile tuvalet mevcut.

Lomac AD 9.5 High definition (8)

11- BWA Premium 29   69.985 Euro 

İtalyan BWA’nın Premium ailesinin en küçük üyesi olan Premium 29’un boyu 9,18, genişliği ise 3,50 metre… Başüstünde geniş güneşlenme minderleri ve bir güneşlenme yatağı bulunan RIB’in kumanda paneli merkeze yerleştirilmiş. Çift kişilik kaptan koltuğu bulunan kumanda alanının ardında ise üç kişilik bir koltuk yer alıyor. Bu bölümün üzeri tente ile kapatılarak gölge alan yaratılabiliyor. Tek kamaralı botta bir de tuvalet mevcut.

BWA-PREMİUM 29

12- NorthStar 880RS   Fiyat belirtilmedi

NorthStar’ın 9,10 metre boyunda ve 2,98 metre genişliğindeki modeli 880RS, hafif gövde yapısı ve derin V şeklindeki karinası sayesinde yüksek performans sunuyor. Gövde tasarımı, Northstar’ın diğer modellerinde de görülen sahil güvenlik botu platformuna dayanıyor. Hardtop tavan yapısına sahip kumanda mahalli oldukça korunaklı… Kumanda panelinin ardında oturma grubu bulunuyor. Başüstüne ise güneşleme minderi yerleştirilmiş. RIB’in başaltında iki kişinin konaklamasına imkân veren, banyo ve mini bir kuzineyi de içine alan kamara bulunuyor.

 NorthStar 880

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.