Tutkunun doğal yansıması LA PASSION

Gün geçmiyor ki Antalya Serbest Bölge’den dünyaya açılan bir yatın haberini almayalım. Bu kez Sarp Yachts, 46 metrelik megayatı La Passion’da teknoloji ve tasarımını en güzel haliyle bir araya getiriyor. Tanju Kalaycıoğlu ve Adam Lay tasarımı olan yatın 15 Haziran’da Marmaris’te gerçekleştirilen test seyrine biz de katıldık. Yazı: ESRA MAKARA

Yarın güzel şeyler yapacağız, diyor Barselona’nın ruhuna hayat vermiş olan mimar, Antoni Gaudi. Yaklaşık 3 yıl süren titiz ve özenli bir çalışma sürecinin sonunda 2016 yılının 8 Mart’ında, yani Kadınlar Günü’nde suya indirilen La Passion ile bizim buluşmamız 15 Haziran’ı buluyor. Bu sözü tekrarlıyorum içimden: Yarın güzel şeyler yapacağız… Marmaris’te bütün bir gün seyretme fırsatı bulduğumuz bu yat bana çok sevdiğim Gaudi’yi hatırlatıyor. Doğanın içinde bir tutku akışındayız sanki… Güney koylarının yeşil ve mavi uyumu öyle yoğun ki, La Passion’un tasarımıyla bütünleşiyor. Daha farklı anlamlar buluyor salondaki tablolar, zemindeki halılar, dış yaşam alanlarındaki turkuaz tonlar… “Eğer bu bir Gaudi eseri olabilseydi” diyorum içimden, “La Sagrada Familia’mız da olur bir gün ve yarın güzel şeyler yaparız. Yapacağız…”

Eti Şirketler Grubu’nun sahibi olan Kanatlı Ailesi’nin girişimiyle 2009’da kurulan Sarp Yachts, üretimini Antalya Serbest Bölge’de yer alan 10 bin metrekarelik tersanesinde gerçekleştiriyor. İlk tekneleri Sarp 46, namıdiğer La Passion, suya inmeden aldığı ödüllerle hep merak ettirdi ve sordurdu, “Antalya’da neler oluyor?” Antalya’da güzel şeyler oluyor ve yerli tersanelerimiz dünya standartlarında megayatlar üretiyor ve adlarını sırayla dünyaya duyuruyorlar. Devamı Temmuz 2016 sayımızda.

Sarp Yachts Sarp Yachts Sarp Yachts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.