FOUR WINNS V275 İyi bir hafta sonu teknesi

8,53 metrelik V275, “day cruiser” denilen “günlük gezi” sınıfında 10 kişi taşıma kapasiteli bir tekne. Ancak dört kişinin kısa süreli seyirlerde konaklayabilmesine olanak tanıyan özellikleriyle de tam bir hafta-sonu teknesi. Boyuna göre 2,79 metreyle daha enli olduğu için, daha büyük bir tekne hissi uyandıran V275, bu eni sayesinde daha dengeli bir sürüş de sunuyor.

EYÜP ÖZEL  [email protected]
Fotoğraflar ÇİĞDEM YURTSEVER

Türkiye distribütörlüğünü Deniz Yatçılık’ın üstlendiği Four Winns; 5,50 metreden 15 metreye kadar yedi farklı seride teknesi olan Amerikalı bir üretici. Markanın kamaralı teknelerden oluşan Vista (V) serisinin 8,53 metrelik boyuyla en küçük modeli olan V275 Türkiye’de ilk kez Eylül 2013’te İstanbul Boat Show’da sergilendi. Fuardan sonra sahibini de bulan ilk tekneyi Pendik’te, Marinturk İstanbul City Port’ta yakından inceleyip test etme fırsatı bulduk.

Tekneye yaklaşık 1 metrelik sabit kıç platformdan giriliyor. Platformun sancağında yüzme merdiveni, iskele tarafında duş ünitesi ile kara elektrik ve su bağlantısı var.

Platformdan havuzluğa ise iskele taraftaki kapıdan geçiliyor. Fiber zemin yüzeyi halıfleks ile kaplanan havuzlukta, sancağa karşılıklı iki koltuk ve ortasına masa konumlandırılmış. Koltukların sırtlıklarının biri öne diğeri arkaya doğru yatıyor, ortadaki masa kaldırılıp sırtlıklar yatırıldığında iki kişilik bir güneşlenme yatağı elde ediliyor. Bu arada koltukların altları da depo olarak değerlendirilmiş… (devamı Ocak 2014 sayımızda)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.