İtalyan zevkini denize taşıyor Azimut 80

Tamamıyla İtalyan tasarım çizgilerinden yola çıkarak tasarlanan yeni Azimut 80’in uzunluğu 25,20 metre ama konforu bir megayatı aratmayacak türde… Firmanın Avigliana’daki tersanesinde üretilen Azimut 80, keyifli yaşam alanlarıyla çağının gerekliliklerini sunuyor.

Yazı: ESRA MAKARA  [email protected]   Fotoğraflar: MATTEO BORZONE

Azimut Yachts’ın yeni modeli Azimut 80 klasikten moderne dört farklı tasarım seçeneği sunabiliyor. Dış tasarımında Stefano Righini’nin ve iç tasarımında ise Achille Salvagni Architetti firmasının imzasını taşıyan yatın klasik seçenekleri Dolcevita ve Firenze, modern seçenekleri ise Portofino ve Riviera olarak isimlendirilmiş. Farklı renk ve mobilya kullanımıyla kendine özel yaşam tarzı sunan bu seçeneklerin birleştiği önemli nokta hepsinin İtalyan zevkine hitap ediyor olması.

80-Running-3

Yaklaşık dokuz aylık zaman zarfında üretilen ve Haziran 2013’te suyla buluşan Azimut 80’in dünya prömiyeri Eylül ayında Cannes Boat&Yacht Show’da gerçekleştirildi. Markanın bu yeni modelinin öne çıkan özelliklerinden biri de toplamda neredeyse 9 metrekareyi bulan yüzme platformu ve tender garajı… Böylelikle tekne dört metreyi aşkın bir tender veya jet ski’yi rahatlıkla alabiliyor. Yüzme platformundan bir merdiven yardımıyla ana güvertenin havuzluğuna çıkılıyor. Flybridge’in kıç tarafının uzunluğu sayesinde gölgelik bir alan sunan havuzluğa L şeklinde, kahverengi döşemeye sahip bir oturma grubu, onun önüne ahşap bir masa, karşısına krem rengi üç sandalye ve devamına da pratik kullanım sağlayacak şekilde wet-bar yerleştirilmiş. Burada yer alan sandalyeler kullanılmadığı zamanlarda katlanıp iç alanlarda saklanabiliyor. Zemini tik kaplı olan havuzluktan yan yürüme yollarıyla başüstüne geçildiğinde, aynı zamanda büyükçe bir depolama alanını da barındıran C şeklinde bir oturma alanı ve ön tarafında üç kişilik güneşlenme minderleri karşılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.