Uzun ve konforlu seyirler NUMARINE 60 FLY

18 metreden 40 metreye, üç ayrı seride toplam 12 modeli bulunan Numarine, ürün gamındaki en küçük model olan 60 Fly’ın dünya prömiyerini bu ay CNR Avrasya Boat Show’da yapacak. Sınıfındaki teknelerden geniş dış mekânları ve 17 metrekarelik flybridge alanıyla ayrılan yat, akıllı iç yerleşimi, banyolu üç kamarası, başlı başına bir yaşam alanı olan ön güvertesi ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 60 Fly’ın daha uzun menzilli ve yakıt tasarrufu sunan IPS’li modelini fuardan önce test ettik.  

Test EYÜP ÖZEL, Fotoğraflar ALBERTO COCCHI

Türkiye’de seri üretim yat denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Numarine’de son birkaç yıldır hareketlilik hiç bitmiyor. 2000’li yılların başında Ömer Malaz’ın kurduğu firma özellikle performans motoryatlarında kendini gösterdi. Hardtop ve Flybridge modelleriyle yurtiçi ve yurtdışında adından söz ettirmeyi başaran Numarine distribütör ağını geçen yıl Rusya, Montenegro, İspanya, Malta, Tunus ve Tayland ile genişletti, Türkiye pazarı için de Karina ile anlaştı.

Firma 2015’te 70 Fly’ın dünya lansmanını yapıp, henüz suya inmeyen 105 HT modeli için iki adet sipariş aldı. 30 metrelik Explorer yatının da ilk kaynak törenini gerçekleştirdi. 60 Fly’ın inşa edileceğini ilk kez Ocak 2015’te Düsseldorf’ta duyurdu. Geçen yılın son çeyreğinde iki adet birden 60 Fly suya indiren firma üç de sipariş aldı. 60 Fly’ın dünya prömiyeri bu ay CNR Avrasya Boat Show’da gerçekleştirilecek. Modelin hardtop versiyonu ise yaz aylarında suyla buluşacak.

İç ve dış tasarımını Can Yalman’ın, mühendisliğini Umberto Tagliavini’nin yaptığı ve diğer Numarine’ler gibi vakum infüzyon sistemiyle inşa edilen 60 Fly’ı fuardan önce Pendik’te test ettik. Devamı Şubat 2016 sayımızda…

NUMARINE 60 FLY-204 NUMARINE 60 FLY-253 NUMARINE 60 FLY-369

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.