ALİ SUNAL “Denizden uzak bir hayat düşünemiyorum”

1996’dan bu yana ekranların vazgeçilmez yüzlerinden biri Ali Sunal… Güldür Güldür şovla izleyiciyi kahkahaya boğan Sunal, bir tekne tasarımcısını canlandırdığı “Hayat Öpücüğü” filminde hem güldürüyor hem hüzünlendiriyor. Filmde kendi tasarladığı yelkenliyle dünya seyahatine çıkma hayalleri kuran Metin Asıltürk karakterine hayat veren Ali Sunal’la Kalamış Marina’dan Adalar’a doğru yelken açtık.  

Röportaj MELDA ONBAŞYAN, Fotoğraflar ÇİĞDEM YURTSEVER

Serin ve rüzgârlı bir sonbahar günü Ali Sunal’la Kalamış Marina’da Elan Yachts’ın Türkiye temsilcisi Solo Deniz’in bizim için hazırladığı yeni nesil yelkenlilerden Imression 50’de buluştuk. Ülkeyi derinden sarsan gündem nedeniyle keyifsiz bir gün olmasına rağmen Adalar’a doğru yelken açtığımız andan itibaren hayatın tüm stresini geride bırakıp anı yaşamaya odaklandık. Ali Sunal sert mizacının ardında çocuksu neşesiyle her an gülümsemeyi ve gülümsetmeyi başarabiliyor. Kemal Sunal’ın oğlu olmak mesleki kariyerinde ona hem avantaj hem de dezavantajlarıyla zorlu bir süreç yaşatsa da o yıllardır ekranların vazgeçilmez yüzlerinden biri olmayı ve kendine has bir duruş yakalamayı başardı. Çocukluk günlerinden bugüne hayatını, yer aldığı projeleri konuştuğumuz Sunal, en çok sevdiği rolün Hayat Öpücüğü’ndeki tekne tasarımcısı Metin Asıltürk olduğunu söylüyor.

Nasıl bir çocukluk? Nerede geçti?

Çocukluğum İstanbul Anadolu Yakası’nın sahil kesiminde geçti. Kışın Caddebostan, yazın ise Tuzla’da yaşardık. Bugün Pendik’e kadar devam eden sahil yolu eskiden Caddebostan’da biterdi. Şu anda da halk plajı olan Caddebostan Plajı’ndan denize girdiğimi hatırlıyorum. Denizle iç içe geçen bir çocukluğum oldu. Marmara kirlendikten sonra buraların tadı kaçsa da İstanbul’u, denizi ve Boğaz’ı hiçbir yere değişmem. Devamı Kasım 2015 sayımızda…

3734_11ONT_6389

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.