CHRIS BANGLE BMW’nin efsane tasarımcısı Sanlorenzo’da…

İtalya’nın bir terzi gibi kişiye özel yatlar diktiğini söyleyen markası Sanlorenzo, 2015 bahar aylarında İtalyan tasarımcı Chris Bangle ile birlikte çalışma kararını açıkladı. Yıllardır Opel, Fiat, BMW gibi markalar için tasarımlar yapan Bangle’ın yat sektörüne taze bir bakış açısı getireceğine inanılıyor…

Devamı Aralık 2015 sayısında.

Onu, yeteneklerini ve tasarım alanındaki imzasını görmek için bulunduğunuz sokağa şöyle bir bakmanız yeterli. Yaptığı işler zaman zaman uzun tartışmalara yol açsa da Chris Bangle en çok BMW, Mini Cooper ve Rolls Royce’u günümüze taşıyan tasarımları ve BMW Group’un Tasarım Müdürü göreviyle tanınıyor.
Üniversiteyi Wisconsin’de okuduktan sonra Kaliforniya’da tasarım eğitimi alan Bangle, ilk işine 1981’de Opel’de girdi. Dört yıl sonra transfer olduğu Fiat’ta hepimizin bildiği Coupe Fiat’ı tasarladı. BMW’deki ses getiren görevine ise 1992 yılında başladı. Chris Bangle ile ilgili medyada arasıra muhalif haberlere imza atılsa da tasarımları bir şekilde ses getiriyor. “Duyguları stratejiye dönüştür” inanışından yola çıkan Bangle, BMW’nin klasik çizgilerini modern tasarımlarla harmanlayan isim. Görevde olduğu dönemde BMW’nin tüm üretim aşamasını ve otomobil aerodinaminiği altüst edecek üstü açık konsepti Gina’yı da piyasaya tanıttı.

02 - Sanlorenzo 460EXP f3eadb01a76b018bf056c2a1c31500b4 poooool

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.