Orta Doğu’nun en prestijli fuarı: Dubai International Boat Show

Bu yıl 23’üncüsü düzenlen Uluslararası Dubai Boat Show’a 54 ülkeden 800’ün üzerinde firma katıldı. 430 teknenin sergilendiği fuarın ziyaretçi sayısı 26 binin üzerindeydi.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en önemli yatçılık fuarı olan Dubai Boat Show, bu sene 54 ülkeden 800’ün üzerinde yerli ve uluslararası firmanın katılımıyla 3-7 Mart tarihlerinde düzenlendi. 430 teknenin sergilendiği Mina Seyahi’de yer alan Dubai International Marine Club’da organize edilen fuarın ziyaretçi sayısının da 26 bini geçtiği açıklandı.

Balıkçılık, su sporları ve tekne ekipmanlarının da sergilendiği fuarda her boy ve tipte tekne ziyaretçilerle buluştu. 

Gulf Craft, Al Shaali Group gibi Birleşik Arap Emirlikleri’nin önemli yat firmaları dışında fuarda dünyanın her yerinden önemli marka yer adı. Dubai Boat Show, Avrupa’nın en önemli megayat üreticileri için de kendilerini gösterebilecekleri önemli bir sahne oldu.

Fuarda en çok dikkat çekense megayatlardan sonra spor balıkçı teknelerine olan ilgiydi. Amerikalı Avrupalı, Avustralyalı sport fisher üreticileri en yeni modelleriyle fuarda yer aldı. Fuarda katamaranlara da ilgi az değildi ancak tek gövdeli yelkenliler yok denecek kadar azdı.

Boat show’un son günü olan 7 Mart’ta fuar katılımcılarından üst üste satış bilgileri gelirken, boat show organizatörü toplamda 50 milyon dolarlık satış gerçekleştiğini duyurdu.

Fuar esnasında 4 Mart’ta Westin Hotel’de uluslararası Arap yat dergisi The World of Yachts & Boats dergisinin Arap Deniz Endüstrisi Birliği (AMIA) ile birlikte düzenlediği ve Officine Panerai’nin de sponsor olduğu gecede; Gulf Craft, ART Marine, Al Shaali Group, Mourjan Marina, Dubai Offshore
Sailing Club gibi Birleşik Arap Emirlikleri’nin önde gelen şirket ve kurumlarıyla Princess Yachts Orta Doğu temsilcisine ödül verildi.

www.boatshowdubai.com

1 (1) 1 (2) 1 (10)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.