SEALINE F530 Dev camlar genİş mekânlar

Mayıs’ta Palma Boat Show’da lansmanı yapılan Sealine F530’un test sürüşleri fuarın hemen ardından Mayorka’da gerçekleştirildi. Bill Dixon imzalı F530 bu boyda bir teknede görülmemiş boyuttaki camları, kocaman flybridge’i ve IPS motorların sunduğu seyir konforuyla 50-60 feet gamında dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. 

Test KIVANÇ ÖZDAL, Fotoğraflar Nıco Krauss

İngiliz Sealine markası, Alman Hanse Group bünyesinde üretime devam etmeye başladığından bu yana art arda markanın yeni modelleri denizle buluşmaya başladı. S ve C serilerinde 33 feet’lik modelleri geçen ve bu yıl piyasaya süren Sealine, 2016 yaz sezonu öncesi de Flybridge serisi içinde markanın amiral gemisi olan 15,94 metre boyundaki F530 modelini Palma Boat Show’da denizseverlerin beğenisine sundu.

Aslında firma F530’un Dünya lansmanını Şubat 2016’da İstanbul’da Avrasya Boat Show’da yapacağını duyurmuştu. Ancak tasarımcıları ve üreticileri tekneyi ancak 28 Nisan-2 Mayıs arasında Mayorka’nın başkentinde düzenlenen Palma Boat Show’da lanse edebildi. Hanse yetkilileri boat show’un ardından tekneyi adanın diğer ucundaki Alcúdia Marina’ya getirip tekneyi marin basının test etmesi için burada hazır tutuyordu. Biz de Alcúdia’da Sealine F530’u ilk test edenlerden olma fırsatını yakaladık.

Almanya’daki Greifswald tesislerinde üretilen F530; üç kamaralı, Bill Dixon imzalı, flybridge’i kalabalık partilerin verilebileceği kadar geniş bir tekne. IPS 600 Volvo Penta makinelerle donatılan F530, altı kişinin tekneden ayrılmadan uzun tatiller yapabileceği şekilde tasarlanmış ve donatılmış. Tekne standart motorlala 26 knot sürate erişebiliyor. Dışarıdan bakıldığında ise en ayırt edici özelliği üst binasında kullanılan yere kadar inen dev camlar ve geniş borda camları. F530 her ne kadar açık mekânlarının genişliğiyle öne çıksa da büyük camları, iç mekânın deniz ve manzarayla kopukluğunu ortadan kaldırıyor. Devamı Temmuz 2016 sayısında…

Sealine F530 Salon

Sealine F530  Shooting Mallorca People Ankern

Sealine F530
Shooting Mallorca
People
Ankern

Sealine F530  Shooting Mallorca Bimini

Sealine F530
Shooting Mallorca
Bimini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.