Bir yarıştan fazlası MIYC LORYMA YAZ KUPASI

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün (MIYC) bu yıl beşincisini düzenlediği Loryma Yaz Kupası 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. Marmaris, Çiftlik, Bozukkale, Kocabahçe ve Hisarönü rotaları ile mavi tur tadındaki Loryma Cup katılımcılara hem yarış hem de tatil keyfini bir arada sundu.

Yazı ve fotoğraflar Çiğdem Yurtsever

Yelken ve yarış eğitimi pratiği yapmak ve yaz tatilini değerlendirmek için bulunmaz bir fırsat olan Loryma Yaz Kupası’na bu yıl yurtdışından da ilgi büyüktü. Altı Rus, bir Alman ve Belçikalı ekibin katıldığı Loryma Yaz Kupası’nda dört de Türk ekip yer aldı. Ekipler IRC 1-2 ve “Freshmen” olmak üzere üç sınıfta mücadele etti. Beş ayaktan oluşan Loryma Yaz Kupası’nda IRC 1’de Courrier Du Coeur teknesi ile Andrey Arbuzov beş yarışın dördünde birinci gelerek kendi sınıfında kupanın sahibi olurken, Orfoz ve Gökova ekipleri arasında ikincilik için sıkı mücadele vardı. İkincilik Orfoz teknesi ile İskender Akbaş ve ekibinin oldu.

IRC 2 sınıfında birincilik için İskorpit ve Kim tekneleri arasında rekabet yaşandı. Her iki ekip de birincilik için sınırları zorlarken İskorpit ile Bülent Çelik ve ekibi 1 puan farkla birincilik kupasını aldı.

Üç kişinin yarıştığı Belka ekibi “Freshmen” sınıfında birinciliği zorlanmadan alırken ikincilik için Xenia ile Leader tekneleri aralarında mücadele etti. Aynı puanda yarışları bitiren her iki ekip arasından Xenia ile Jan Kantowsky ve ekibi averajla ikincilik kupasını kazandı. Kadınlardan oluşan Rus ekip Frenzy ile Belçikalı ekip Blues ise yarışlara neşe ve keyif katan iki ekip oldu. Devamı Ekim 2015 sayımızda…

6269 6403 CGD_3608_1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.